Postojenská jeskyně, Julské Alpy nebo Plitvická jezera. To jsou místa, kam každoročně míří spousta Čechů na dovolenou. Ale ze sedla vlastního bicyklu mají tato místa zvláštní kouzlo. Možná ho dodává ten pocit nespoutanosti.
Na Bali nás přivítalo tropické vedro a typický asijský mumraj. Malé japonské stroje, poloautomaty a automaty s obsahem od 80 do 125 ccm, které vládnou celé JV Asii, jsou všude a řídí je všichni. I my.
Ostrov Sulawesi je jeden z nejpestřejších ostrovů Indonésie. V jeho centru narazíte nejenom na krásnou a nezničenou přírodu, ale také na fascinující kulturu kmene Toraja (čti Toradža). Jejich zvyky a architektura překvapí každého.
Hinduistický svátek Thaipusam je v samotné Indii zakázaný. Dodnes se však praktikuje v Malajsii a Singapuru a právě 1. února probíhají hlavní průvody. Několik Čechů odjelo pozorovat tyto slavnosti na místo činu.
„…Z voru byly nad hladinou jen naše bágly a my jsme si připadali jak 3 idioti z Čech odevzdaní napospas bolívijskému šílencovi. Vor byl takřka neovladatelný…“. Peligro kaskada! Peligro kajman! Peligro Maykl!
Největší šance máte určitě při cestování po Asii. Je zde totiž mnoho různých kultur, náboženství a národů a takřka každý slaví svůj vlastní Nový rok. Většina jich připadá na začátek kalendářního roku.
Při pobytu na Kameronské vysočině se nám dostalo neobvyklého pozvání. Razali, se kterým jsme se tu seznámili, nás požádal o účast na svatbě jeho sestry.
Na Novém Zélandu se setkáte s horkými prameny takřka na každém kroku. Někde to vře, bublá a voda stříká v gejzírech, jako v okolí Rotorury, jinde …
Připomíná to peklo a také to je peklo. Přinášíme krátký fotočlánek o mužích, kteří do něj sestupují, aby vynesli trochu žhavé síry.
Až po deseti měsících strávených na druhé straně planety jsme se dozvěděli od maorského kamaráda o české vesnici na Novém Zélandu. Hned bylo jasné, že se tam vypravíme.