Záchranář z povolání, kterému přátelé neřeknou jinak než "Šťovík", je autorem řady cestopisů. Pro Svět outdooru dlouhodobě testuje a píše články o vybavení. V neposlední řadě vymýšlí a průvodcuje nové zájezdy CK Adventura.
Na Kilimandžáro, i když není výstup technicky obtížný, dnes nemůže vyrazit každý jak se mu zachce, jako třeba svého času Hanzelka se Zikmundem. Podobně jako na slovenském Gerlachu se i z Kilimandžára stal dobře fungující byznys, kde mají všichni povinnost najmout si horského vůdce s tanzanskou licencí. Všichni. Já, Hanzelka i se Zikmundem nebo třeba Radek Jaroš.
Když v sedmnáctém století osidlovali Holanďané jižní Afriku, neušlo jejich pozornosti pobřeží, nazvané později Overberg. Přestože vnitrozemí Overbergu je tak rozsáhlé a úrodné, že je považováno za obilnici celé Jihoafrické republiky, zejména rybáři se usazovali přímo na nehostinném, skalnatém pobřeží u mysu Agulhas, nejjižnějším bodě Afriky.
Říká se, že Ukrajina je nejkrásnější na konci léta či na začátku podzimu, tedy v době, kdy vyhlášené karpatské řeky už dávno nemají vodu. Ale Ukrajina není jenom Podkarpatská Rus. Ve střední Ukrajině je kraj zvaný Podolí, jehož centrem je slavné historické město Kamjanec Podylskyj. Z literatury, bedekrem Lonely Planet počínaje a Ohněm a mečem Henryka Sienkiewicze konče, víme, že městem protéká hlubokým kaňonem nějaká řeka a že ta řeka přímo v Kamjanci Podylskym tvoří velký, ostře uzavřený meandr.
Už za vlády sultánů z Cařihradu v 16. století byl kaňon Neretvy na území dnešního státu Bosna i Hercegovina překlenut odvážným kamenným mostem. Most, který byl v celém širokém okolí jedinou možností jak chladnou, hlubokou a divokou Neretvu bezpečně překonat, se stal natolik významným, že dal jméno celému městu: Mostar.
Vydat se autem z Prahy do Kapského města chce mnoho příprav i odvahy. Kvůli současné velmi komplikované situace v africké Etiopii, Súdánu či Sýrii je to navíc v tuto chvíli téměř nemožné.