Cesta do civilizace vede 90 kilometrovým pochodem skrz zamrzlé koryto řeky Zanskar. Ledem, sněhem i mrazivou vodou se na cestu vydávají stovky místních obyvatel, děti nevyjímaje.
Čhadar v ladačtině znamená něco jako „zima, když ze stromů padají zmrzlí ptáci“. Místní tak nazývají unikátní cestu po zamrzlé řece z údolí Zanskar do Ladaku.
Experiment s životním stylem a psychikou – i tak by se dal nazvat rok v Antarktidě. V čisté, krásné, ale i trochu drsné přírodě. Život v boudiččce 2×2 metry a dva kamarádi v prostoru o velikosti maringotky. Přinášíme vám kapitolu z deníku Martina Mykisky.
Jak začíná dobrodružná životní cesta světoběžníků, fotografů a novinářů? Nejen o pobytu na Antarktidě, cestách do Afghánistánu či průzkumu Jižní Ameriky si budeme povídat v rozhovoru se spisovatelem Martinem Mykiskou.
Městečko Aquas Calientes zná nejspíš každý návštěvník Peru. Je to neustále rušné, poněkud přelidněné východisko pro Machu Picchu.
Nová kniha Martina a Barbory Mykiskových je završením několikaletého poznávání Jižní Ameriky. Pojednává o osmi zemích projetých během osmi měsíců převážně stopem a pěšky. Dočtete se v ní mimo jiné o expedici Orinoko podpořené Expedičním fondem.
Jsou místa na Zemi, kde se člověk cítí jako na „jiné planetě“. Snová krajina Bolívie k nim jistě patří. Výstup na jednu ze zdejších sopek tají dech, a to nejen kvůli nadmořské výšce.
Ze Santa Eleny vede přímo na západ krkolomná silnice. Je dlouhá 120 km a končí v městečku Icabarú. Jediným smyslem a důvodem tohoto města ztraceného ve venezuelské divočině jsou diamanty.
Přinášíme zvláštní zprávu Expedice Orinoko 2007 Martina Mykisky, který se vydal proti proudu jihoamerické řeky do bělochy neprobádaných oblastí. Výprava byla finančně podpořena Expedičním fondem.
Rozhovor s Martinem Mykiskou o jeho pobytě v Antarktidě, kde strávil rok na české polární stanici na ostrově Nelson v souostroví Jižních Shetland nedaleko Antarktického poloostrova.