Kateřina Smolová, rozená Petríková, miluje cestování, lezení, vysokohorskou turistiku a jízdu na kole. Má ráda země s vysokými horami, usměvavými lidmi a neobjevenými místy. Přes tři roky pracovala jako šéfredaktorka cestovatelské portálu HedvabnaStezka.cz, čímž se jí podařilo spojit volný čas a zaměstnání v jedno.
Cesty za dobrodružstvím nemusí vždycky sebrat všechnu vaši dovolenou. Prodloužené víkendovky jsou jak stvořené k návštěvě evropských a blízkovýchodních metropolí.
Co asi bylo na talířku před mouchami? A kde vzniklo tohle poobědové zátiší? Vyhrává nejvtipnější odpověď. A jestlipak někdo opravdu uhádne zemi či město, kde fotografie vznikla? Při vyhodnocování přihlédneme i k tomu, jak se Vaše odpověď líbila ostatním čtenářům.
ČÍNA: V Hongkongu vyroste nový letištní terminál na moři.
SENEGAL: Čeští vědci vytvořili nové stádo ohrožených antilop Derbyho.
PERSIE: S jarem přichází i perský Nový rok. (VIDEO)
FILIPÍNY: Nártounům se blýská na lepší časy.
Netypickou lyžařskou destinaci Jahorina v Bosně a Hercegovině si vybralo pro svůj zimní kurz občanské sdružení Klub Hedvábné stezky. Ve spolupráci s Naboso o. s. uspořádalo pro členy klubu – lyžaře, snowboarďáky a skialpinisty – týdenní program na sjezdovkách a vršcích bosenských hor pod vedením zkušeného horala Honzy Paly alias Paliče.
TV VIASAT: Soutěžte na téma závodu Le Mans.
ARIZONA: The Boneyard Project využívá trosek letadel v poušti k umění. (VIDEO)
Všem českým účastníkům Copper Canyon Ultra Marathonu se podařilo úspěšně dokončit obtížnou osmdesátikilometrovou trať v mexickém kaňonu Urique. Daniel Orálek svedl obdivuhodný souboj s loňským vítězem, indiánem Miguelem Larou, a doběhl na druhém místě. Alena Žákovská doběhla do cíle jako pátá z žen.