Do Grónska se vydal norský misionář Egede, aby tam založil nové osady. Naučil se řeč místních, a svě zkušenosti pak předával dále v rodné Evropě.
Cesty lodí Gila Eannese vedly podél pobřeží Černého kontinentu. Dokázal tak překonat myšlenku o nemožnosti plaveb do tropických oblastí.
Jednou z výprav podniknutých dávným králem Mali byla plavba do Ameriky. Tedy tak to dnes tvrdí skupina maliských vědců.
Expedice vedená J.I. Tolstikovem měla za úkol postavit polární stanici na Antarktidě. Ta se s názvem Pól Nedostupnosti Tolstikovi podařila zřídit.
Obchod s kožešinami so A. Tolstych pojistil chovem polárních lišek. Tento ruský obchodník měl bohužel více smůly něž štěstí.
L.V. de Torres jako první vyvrátil myšlenku, že by Nová Guineja byla součást pevniny. Jeho objev však zůstal dlouhou dobu utajen.
Spíše než objevitelem se Nuño Tristão stal obchodníkem s otroky. To se mu však stalo osudné. Po střetnutí s místními domorodci přišel o svůj život.
V době, kdy J.J. von Tschudi hromadil ulovené živočichy a nasbírané rostliny pro evropská muzea, pobýval mezi Kečuánci ve své chatě v Peru. Kvůli zdraví byl nucen vrátit se zpět do Evropy, kde se dočkal čestného uznání na vědeckém poli. Později se stal váženým diplomantem.
Snaha J.K. Tuckeye proniknout do hlubokého nitra Afriky stála život nejen jeho, ale i většinu životů členů jeho expedice.
Kanadský průzkumník, který zanesl do map do té doby neznámá jezera. J.B.Tyrell byl autorem několika hydrologických studií, zároveň vydával i cestopisy svých předchůdců.