Nové motýly, savce i geomorfologické poznatky přivážel ze svých cest do Asie ruský přírodovědec Grumm-Gržimajlo. Za své zásluhy si vysloužil pozici viceprezida Geografické společnosti SSSR.
Dlouhou cestu do Asie podnikl spolu se svým přítelem rakouský jezuitský misionář. Spatřil značnou čáct Číny, Indie a zejména Tibetu.
Cesty na sever Kanady podnikal Francouz Grossvilliers zejména kvůli kožešinám. Přesto přispěl k poznání oblasti u Hudsonova zálivu.
Do vnitrozemí Austrálie se několikrát vydal Brit Grey. Asutralský kontinent ale zkoumal i z moře, a když se mu jednoho dne rozbily čluny o útesy, čelila jeho výprava drsné cestě bez dostatečných zásob.
Smutné životní okolnosti dovedly Brita Grenfella až do Afriky, kde působil nejen jako misionář, ale i jako geograf v oblasti Konga.
Četné cesty do vnitrozemí Austrálie podnikal August Charles Gregory. Díky nim se na mapě objevily nové řeky, pohoří i pastviny.
Smutný konec měla velká výprava na sever. Ani její vůdce Greely nezabránil smrti hladem a kurdějemi většiny účastníků. Sám ale přežil a vydel svůj deník z hrůzostrašné cesty.
Celých pět let strávil Francouz Grandidier na ostrově Madagaskar. Zabýval se místními obyvateli, faunou, flórou i geografií. Díky němu dnes známe vnitrozemí ostrova opravdu podrobně.
Dánové se obávali Angličanů v oblasti Grónska, a proto vypravili na ostrov i svou výpravu. Jejím velením byl pověřen námořní důstojník W. A. Grrah.
Za neuvěřitelných dvanáct měsíců prošel Němec Götzen napříč africkým kontinentem. Přinesl spoustu nových poznámek z oblasti rozvodí dvou velkých řek, Nilu a Konga.