Hledači důkazů po Vikinzích v Grónsků dopadli neslavně. Jedním z nich byl i polárník Holm.
Rakušan Höhnel se dvakrát podíval do Afriky jako člen výprav boháčů. Přinesl několik geografických poznatků o dosud neobjevených jezerech.
Západní část Středomoří a Atlanský oceán zkoumal v pátém století před naším letopočtem Kartáginec Himilko.
Téměř legendou se stal Hillary v roce 1953, kdy spolu s Tenzingen Norkayem vystoupili na nejvyšší horu světa. I poté novozálandský horolezec pokračoval ve velkých expedicích. Dostal se na jižní pól, hledal yettiho a pokusil se na člunu překonat Gangu v celé její délce. Štafetu svých objevů předal svému synovi.
Německý zoolog se několikrát vypravil do Afriky. Hledal tam ztraceného kolegu, zpravoval chartúmský konzulát a přinášel do Evropy vědecké poznatky.
Z Kuby vyrazila španělská expedice poznávat americké domorodce. Časté střety s nimi ale nebyly přátelské a na zranění z boje zemřel i velitel expedice Hernández de Córdoba.
Při svých cestách v Kongu objevil nizozemský posel Herder řeku Cuango.
Velkou cestu přes Severní ledový oceán podnikl polárník Herbert. Vyšel z Barrowova mysu a přes severní pól se dostal až na Špicberky.
Desítky diplomatických misí podnikl Herberstein pro habsburské panovníky. Nejvýznamější z nich vedla do Ruska.
Špatná pověst v Evropě přivedla Hendaye do Ameriky, kde se stal agentem Společnosti Hudsonova zálivu. Pod jejím jménem cestoval do vnitrozemí Kanady. Ani v Americe se ale netěšil dobré pověsti.