V minulosti se zúčastnila výzkumu na Papui, její expedici podpořil Expediční Fond. Má za sebou i zkušenosti se zoologickým výzkumem v jiných částech světa.
Mlžný opar halí Mt. Wilhelm, ve vzduchu je dusno. Výzkum druhové rozmanitosti a odchyt ptáků se přesouvá do vyšších poloh papuánského tropického lesa. Práci však nečekaně přeruší mačety a vše se mění v boj o přežití.
Vlhký mlžný opar, obtížný terén a mnohá zranění ztěžují výzkum na Mt. Wilhelmu. Odchyt ptáků a výzkum jejich druhové rozmanitosti v závislosti na nadmořské výšce se přesouvá do vyšších poloh papuánského tropického lesa.
Čtěte dramatické pokračování expedice na Mt. Wilhelm. První část zprávy naleznete zde.
Deště nepřestávají, bahno klouže pod nohama, pijavice trápí kůži a jednoho ze dvou asistentů stihla malárie. Poslední, co čeká expedici zabývající se výzkumem ptactva v horském pralese Papuy Nové Guiney, je přepadení bývalými lidojedy.
Výprava podpořená Expedičním Fondem zavítala na altajské území Ukok Quiet Zone, přírodní rezevace vyhlášené UNESCO. Jejím cílem bylo zdokumentování biotopu levharta sněžného. Zajímavé je však i kulturní dědictví tohoto tajemného místa.
Expedice Altaj 2009, kterou podpořil Expediční fond, měla za cíl prozkoumat faunu a floru na území Ukok Quiet Zone. Pojďte s námi prozkoumat nádhernou krajinu z koňského sedla.