Novinářka a fotografka. Zaměřuje se na dokumentování života domorodých etnik, na reportážní a portrétní fotografii. V roce 2008 stála u zrodu občanského sdružení Femisphera, které se zaměřuje na dokumentování problematiky třetího světa, zejména na ženská témata.
Byla dobrý voják, uměla to s kalašnikovem. A uměla velet. Přepadání vesnic, vraždění a okrádání vesničanů, i boj s vládními vojáky. To byl svět třináctileté Grace, dětské vojačky.
Strana kurdských pracujících, PKK, vznikla před více než třiceti lety v Turecku, aby bojovala za založení vlastního kurdského státu. Dnes působí nejen v zemích Blízkého východu, ale třeba i v Evropě. Do řad teroristů se přidávají i ženy.
Peníze anebo odškodnění za to, co bývalí dětští vojáci museli prožít, jsou dodnes utopií. Je vůbec možné přežít v drsné a suché Ugandě s postižením?
Fotografování je považováno za těžký přečin proti morálce afghánské ženy. Pokud by se někdo z tálibů dověděl, že se ženy nechaly portrétovat od cizinky ze Západu, hrozily by jim přísné tresty, v krajním případě i smrt.
Smutné hnědé oči hledí vstříc naprosto beznadějné situaci. Znásilněné ženy jsou svými rodinami donuceny k vyhnanství, děti, které znají jen válku, končí v sirotčincích. Příběh jedné z největších společenských tragédií zkoumá v Kongu Lenka Klicperová.
Válka trvá na východě Demokratické republiky Kongo už přes deset let. Za tu dobu zde bylo znásilněno na 200 000 žen a dětí. Už několikátá generace nezná nic jiného než násilí. Ve vesnici Miowe přišlo své příběhy vyprávět na 40 žen.