Cestovatelka, stopařka a nadšenec do outdoorových aktivit. Žije v Norsku, a když zrovna necestuje, chodí po horách nebo jezdí se psím spřežením za polárním kruhem. Miluje hory v zimě i v létě, turistiku i lyžování. Loni podnikla se svou parťačkou půlroční cestu po Asii přes Rusko až do Barmy, letos strávila dva a půl měsíce trekováním po Patagonii a nyní pokračuje v cestování po Jižní Americe.
Divoké řeky, skalnaté hory a ledovce. Žádné značené stezky, žádné ubytování nebo kemping. Nic pro začátečníky. Jen divočina a panenská příroda. To všechno je švédský Sarek.
El Chalten je malebné městečko v srdci Patagonie obklopené horami a skálami a zároveň i hlavní centrum nejrůznějších outdoorových aktivit. Kam se odtud vydat na nejlepší treky?
Posvátná hora Hua Shan, v překladu Květinová hora, se nachází v provincii Shaanxi. Leží přibližně 120 km východně od historického města Xi-An, u něhož byla nalezena slavná terakotová armáda. Pět vrcholů hory se tyčí do výšky nad dva tisíce metrů a svým tvarem připomínají květ. Odtud také pochází její název a právě na ní můžete zažít jeden z nejadrenalinovějších zážitků!
Velká čínská zeď má spoustu „nej“. Táhne se přes hory, údolí, lesy i pouště v délce více než osm tisíc kilometrů ve tvaru dračího hřbetu, což ji dělá nejdelší obrannou zdí na světě. Jakožto největší stavba všech dob je také označována jako osmý div světa. Není tedy divu, že je nepopulárnější turistickou atrakcí. Jak se ale vyhnout davům lidí a vychutnat si na ni pohle v klidu? Přinášíme přehled dostupných úseků Velké Čínské zdi a pár užitečných rad.
Znám jen málo cestovatelů, pro které by cesta Transsibiřskou magistrálou nebyla splněným snem. Nejdelší část této železniční tratě, a zároveň „ta pravá Transsibiřská magistrála“ vede mezi Moskvou a Vladivostokem a měří 9 288 km. Souběžně s ní se pak od Irkutské oblasti táhne Bajkalsko-Amurská magistrála.