Michal je dlouhodobým spolupracovníkem naší redakce. Je to milovník cestování, hor a fotografování, kterému se věnuje i profesionálně. Kromě fotografování portrétů žije pro krajinářskou fotografii. Zajímavé pohledy do krajiny nalézá kdekoli ve světě. Nejraději má však hory, které v člověku nechají nejenom vizuální dojem, ale nabízí i přímé spojení s přírodou, učí člověka pokoře i skromnosti. Cestování je nedělitelná součást jeho života.
O tom, co dělá naše redakce v pracovní době se můžete přesvědčit každy den on-line. Jak a kde ale trávíme svůj volný čas? Podívejte se s námi na feraty do kolmých stěn alpských vrcholů, na nejvyšší horu jadranských ostrovů nebo do neprobádaných albanských hor.
26. dubna 2016 uplyne 30 let od katastrofy v Černobylu. Očité svědectví z míst těsně u Černobylské elektrárny, o tom, že v oblasti není obří kráter a pustá krajina zničená radiací, o post-apokaliptické atmosféře opuštěných měst, o bující přírodě a naprosto nevšedních zážitcích je fotoreportáž z uzavřené zóny kolem Černobylu.
Kosovo nepatří mezi destinace obležené turisty. Jedná se o velmi mladý stát, který leckdo ani neuznal a který má neprávem velmi špatnou pověst. Není divu, když tam před necelými 16 lety zuřila občanská válka. S trochou opatrnosti se v současnosti není čeho bát. Kosované mají pro turisty otevřenou náruč a země má jistě co nabídnout.
Klub islandských fanatiků si pro návštěvníky festivalu Obzory připravil malou ochutnávku toho, co Island dělá jedinečným. A tím je krajina, hudba a literatura. Málo navštěvovaná místa islandského vnitrozemí slovem i obrazem přiblíží fotograf Jan Sucharda, po té se bude možné zaposlouchat do islandské hudby a dozvědět se o ní mnoho zajímavého.
Honza „Horáček“ Horák se věnuje horolezectví už od kolébky, kdy vyměnil chrastítko za karabiny a místo s plyšákem, spával s cepínem.
Dan se rozhodl zdolat vlastními silami vzdálenost mezi Vídní a Großglocknerem (3798 m) – tedy mezi hlavním městem a nejvyšším vrcholem Rakouska. Jak to dopadlo?
Přesně před dvěma roky jsme při lovení magické polární záře na norských Lofotech odhalili dech deroucí působivost kontrastu moře a z něho se tyčících hor.
Ve slumech v Nairobi se hraje fotbal s míčem z igelitových tašek. Proč vastně? Jaký může mít tento sport sociální a vzdělávací dopad? A jak si takový míč můžete vyrobit sami?
Již desátý rok vždy koncem prosince vyráží výprava vědců a techniků (nejen) z brněnské Masarykovy univerzity na 14 tisíc kilometrů dalekou a tři měsíce dlouhou pouť. Jejich cílem je Česká vědecká stanice J.G. Mendela na ostrově Jamese Rosse v Antarktidě.
V posledních letech narůstá počet českých cestovatelů směrujících do méně vyspělých oblastí světa a s nimi i spektrum zdravotních rizik, se kterými se potkávají.