Petr Novotný pracuje jako ředitel CK Adventura. Miluje oblast severní Evropy a především Laponska, kam se profesně i soukromě opakovaně vrací, aby objevoval krásy této širé země pěšky, na kajaku, v kánoi i na lyžích. „Rád využívám úžasné turistické infrastruktury, ale zároveň se v tamní přírodě mohu cítit téměř sám,“ říká, „je to exotika budoucnosti!“
Poklidnou krásu krajiny, v níž jezera zrcadlí sytě modré nebe, lesy jsou plné hub a borůvek, a pro níž pozdní léto kouzlí neuvěřitelné barvy a dlouhé stíny, si zamilujete.
Kamenné věže středověké Ušguli ožívají i v zimě, kdy kolem nich procházíme s lyžemi na ramenou a těšíme se do útulného hotýlku na gruzínskou specialitku a víno. Po náročném výstupu s nádhernými výhledy na kavkazské štíty, nadšení z toho nejlepšího prašanu a volnosti pohybu v horách nesvázaných pravidly, s atmosférou exotiky a gruzínské pohostinnosti.
Grónsko je největší světový ostrov a jeho nejbližšími sousedy jsou Island, Kanada a souostroví Svalbard. K pozoruhodnostem ostrova patří eskymácké osady, velryby v zálivu Disko Bay a oázy ledu na Icetfjordu.
Miluju cesty na sever. Miluju cesty za tichem a zdánlivou nekonečností severských jezer. Miluju cesty za severskými řekami, jejichž meandry a peřeje mě čas od času zanesou alespoň na pár dní do skutečné divočiny. Miluju zimní večery, kdy vysedávám nad mapou a přemýšlím, kam dál by se dalo ještě vyrazit.
Aktivní vulkány Poás a Irazú jsou součástí horské soustavy Kordillera Central, jedné z nejvýše položených oblastí hřebene středoamerické Kordillery.
Divoké indiánské kmeny, snové pláže a stovky malých ostrovů obydlených třeba jen jedinou rodinou. To je turisticky opomíjené panamské souostroví San Blás.
Nejmohutenější sopečná exploze dvacátého století se odehrála na Kamčatce. A právě vulkanická činnost se postarala o nepopsatelnou krásu tohoto jedinečného místa.
Po úspěšné výpravě na mořských kajacích do ledových vod při pobřeží východního Grónska v roce 2010 se Petr Novotný a jeho tým vydal Grónska i letos, a to pro změnu s lyžemi. Před několika dny se opět úspěšná výprava vrátila do Česka.
Nejčastější asociace vybavující se spojení s himálajským královstvím Nepál jsou Himálaje a horolezci. Ovšem zdaleka nejen horolezci a trekaři najdou v nitru Himálaje optimální a jedinečné podmínky pro svůj sport. S trochou nadsázky lze totiž říci, že na dně himálajských údolí se nachází pravý vodácký ráj.
Na Kamčatce je stále hlavním vládcem nespoutaná příroda, modelovaná rozsáhlou sopečnou činností, která Kamčatku řadí mezi nejaktivnější vulkanické oblasti světa. Vulkány dokonale kónických tvarů pokryté ledovci i sršící lávu a síru vyrůstají z nekonečné a bujné zelené tajgy i tundry, kterou se potulují hnědí medvědi a v řekách se tísní lososi. V údolích, v nichž vyvěrají teplé gejzíry, se daří jahodám i orchidejím a z moře se tyčí skalní věže.