Kateřina Krejčová

Kateřina Krejčová

Kateřina Krejčová vystudovala matfyz a pět let pracovala v bance jako analytik. Ráda jezdí stopem, bydlí u místních obyvatel a leze na vysoké kopce. Mezi zdolanými vrcholy má desítky kopců na pěti kontinentech, z toho 6 šestitisícovek. Přešla sama Pyreneje po GR11 za 34 dní, byla dobrovolnicí v Ladáku v severní Indii, kajakovala v Kanadě a trekovala v Himalájích. Nejradši má ty kouty světa, kde celé dny nepotká žádného turistu a může si chodit krajinou, kudy se jí zachce. Její nejdelší cestou byla šestnáctiměsíční Cesta kolem světa, o které přednáší a vydala knihu Pozpátku Kolem zeměkoule. Více na www.zcestykolemsveta.cz.

Na kolik se cítím

30+

Navštívené země

Je jich už dost přes 80 a stále přibývají další :-)

Nejdelší cesta

484 dní dlouhá cesta kolem světa v letech 2014-2015 s partnerem Petrem

Cesta, které si nejvíce vážím

Cesta kolem světa byla super, ale nejvíc jsem sama sebe překvapila, když jsem sólo vylezla na himálajskou šestitisícovku Kang Yatze II. Celou noc a celý den jsem měla tu nádhernou horu jen pro sebe, široko daleko nikdo. Byla součástí mého týdenního sólo treku, všechno jsem si nesla na zádech. Jo, na tuhle cestu jsem hrdá a zároveň nekonečně vděčná, že mě hory pustily a nechaly mě přežít.

Proč cestuji a co mi cestování dalo a vzalo

Cestování mi umožnilo poznat, kdo jsem a co dokážu. Poznat sama sebe a dokázat se na sebe spolehnout. A pravidelně mi bere pár kilo tělesného tuku, zejména během dlouhých treků. Škoda, že to pak zase naskáče zpátky...

Zvláštní záliby během cestování

Vylézt na každý pěkný kopec, který je aspoň trochu cestou

Největší cestovatelský sen

Vylézt na opravdu vysoký kopec. Jo, v ideálním případě to bude osmitisícovka ;)

Expedice, projekty, knihy, …

Moje první cesta byla GR11 přes Pyreneje, na kterou jsem hned navázala Severní Svatojakubskou cestou. Šla jsem sama, 70 dní a asi 1800 km. A tím to všechno začalo. Pak přišly výlety do Himálají a 484 dní dlouhá cesta kolem světa. O ní jsme napsali knihu Pozpátku kolem zeměkoule. Následovaly treky v severských zemích a plno dalších. 


Články autora

Mezi indiány a kaktusy: úžasný sever Argentiny bez davů turistů
Trekování v horách

Mezi indiány a kaktusy: úžasný sever Argentiny bez davů turistů

Na severu Argentiny leží úžasné barevné hory. Turistické pěšiny tady nevedou, ale po oblých holých svazích si člověk může chodit, jak se mu zachce. Treky, které nikdo nezná, také nikdo nechodí a údolími se prohání jen indiáni na koních. Opuštěné vrcholky hor, kam noha člověka vstoupí jen zřídka, lákají stejně jako incké ruiny schované v údolích. Přečtěte si ukázku z knihy Pozpátku kolem zeměkoule, kterou o své šestnáctiměsíční cestě kolem světa sepsali Katka Krejčová a Petr Ptáčník.

Stručný průvodce po 9 z 10 zemí jihovýchodní Asie aneb kterou si vybrat a proč
Města

Stručný průvodce po 9 z 10 zemí jihovýchodní Asie aneb kterou si vybrat a proč

Chcete cestovat a nevíte kam? Celá Jihovýchodní Asie se v posledním desetiletí stala rájem pro baťůžkáře. Kterou z deseti zemí regionu si ale vybrat, pokud se do těchto končin vydáváte poprvé, podruhé či podesáté? Ač to prstem na mapě nevypadá, každá z nich je úplně jiná, takže zaleží hlavně na tom, za čím jedete, kolik máte času, co chcete zažít a kolik do toho investovat.

Jak chudý cestovatel na Fidži přišel aneb jak si užít tropického luxusu z baťůžkářského rozpočtu
Ostrovy a pláže

Jak chudý cestovatel na Fidži přišel aneb jak si užít tropického luxusu z baťůžkářského rozpočtu

Hledáte takovou zemi na světě, kde se na sebe lidé usmívají a kde neznají stres a shon? Zemi, kde si můžete utrhnout čerstvý banán nebo papáju přímo ze stromu? Stovky tropických ostrůvků a tisíce kilometrů bílých písečných pláží lemovaných kokosovými palmami? Moře, kde vám budou žrát rybičky přímo z ruky? Ať už cestujete s batohem nebo máte v plánu pronajmout si celý ostrov jen pro sebe, Fidži vás rozhodně nezklame.

Nejšílenější off-road v mongolském stylu aneb s motokrosovým závodníkem v Gobi
Road tripy / Okružní jízdy

Nejšílenější off-road v mongolském stylu aneb s motokrosovým závodníkem v Gobi

Cestování kolem světa často obnáší přesuny na dlouhou vzdálenost a mnoho hodin strávených v dopravních prostředcích. Když si ale člověk vybere správného řidiče, nezapomenutelným zážitkem se může stát i jízda autem. Zejména v Mongolsku, kde by se množství silnic dalo spočítat na prstech a jezdit off-road se smí naprosto bez omezení.

ROZHOVOR: S cestovatelkou Kateřinou Krejčovou o Barmě, zemi dávno zapomenutých dob
Rozhovory s cestovateli

ROZHOVOR: S cestovatelkou Kateřinou Krejčovou o Barmě, zemi dávno zapomenutých dob

„Je období sucha. Prašná cesta se klikatí skrz pole ozdobené žlutým strništěm a dřevěný mostek se klene do výšky přes úzký potok. Po mostě jede chlapec. Malý chlapec na velkém kole. Je tak malý a kolo tak velké, že nedosáhne na šlapky. Přesto ale jede a vypadá, že je to pro něj snadné. Šlápne vždycky, když se jedna šlapka dostane nahoru, a pak zase druhou nohou… Pohled na něj připomíná doby dávno zapomenuté. Krásný a skutečný svět,“ vypráví průvodkyně Kateřina Krejčová.