Kateřina Krejčová

Kateřina Krejčová

Kateřina Krejčová vystudovala matfyz a pět let pracovala v bance jako analytik. Ráda jezdí stopem, bydlí u místních obyvatel a leze na vysoké kopce. Mezi zdolanými vrcholy má desítky kopců na pěti kontinentech, z toho 6 šestitisícovek. Přešla sama Pyreneje po GR11 za 34 dní, byla dobrovolnicí v Ladáku v severní Indii, kajakovala v Kanadě a trekovala v Himalájích. Nejradši má ty kouty světa, kde celé dny nepotká žádného turistu a může si chodit krajinou, kudy se jí zachce. Její nejdelší cestou byla šestnáctiměsíční Cesta kolem světa, o které přednáší a vydala knihu Pozpátku Kolem zeměkoule. Více na www.zcestykolemsveta.cz.

Na kolik se cítím

30+

Navštívené země

Je jich už dost přes 80 a stále přibývají další :-)

Nejdelší cesta

484 dní dlouhá cesta kolem světa v letech 2014-2015 s partnerem Petrem

Cesta, které si nejvíce vážím

Cesta kolem světa byla super, ale nejvíc jsem sama sebe překvapila, když jsem sólo vylezla na himálajskou šestitisícovku Kang Yatze II. Celou noc a celý den jsem měla tu nádhernou horu jen pro sebe, široko daleko nikdo. Byla součástí mého týdenního sólo treku, všechno jsem si nesla na zádech. Jo, na tuhle cestu jsem hrdá a zároveň nekonečně vděčná, že mě hory pustily a nechaly mě přežít.

Proč cestuji a co mi cestování dalo a vzalo

Cestování mi umožnilo poznat, kdo jsem a co dokážu. Poznat sama sebe a dokázat se na sebe spolehnout. A pravidelně mi bere pár kilo tělesného tuku, zejména během dlouhých treků. Škoda, že to pak zase naskáče zpátky...

Zvláštní záliby během cestování

Vylézt na každý pěkný kopec, který je aspoň trochu cestou

Největší cestovatelský sen

Vylézt na opravdu vysoký kopec. Jo, v ideálním případě to bude osmitisícovka ;)

Expedice, projekty, knihy, …

Moje první cesta byla GR11 přes Pyreneje, na kterou jsem hned navázala Severní Svatojakubskou cestou. Šla jsem sama, 70 dní a asi 1800 km. A tím to všechno začalo. Pak přišly výlety do Himálají a 484 dní dlouhá cesta kolem světa. O ní jsme napsali knihu Pozpátku kolem zeměkoule. Následovaly treky v severských zemích a plno dalších. 


Články autora

JIŘÍ KALÁT a PAVEL STEJSKAL: Arctic Circle Trail v létě i v zimě
Příroda

JIŘÍ KALÁT a PAVEL STEJSKAL: Arctic Circle Trail v létě i v zimě

Vyrazit na 170 kilometrů dlouhý trek napříč Grónskem je samo o sobě výzva. Udělat to dvakrát během jednoho roku, nejprve v létě a poté v zimě, už zavání pořádnou dávkou odhodlání – nebo šílenství. Jiří Kalát a Pavel Stejskal se rozhodli zjistit, jaké to je projít Arctic Circle Trail v úplně odlišných podmínkách. Jak se lišil jejich letní a zimní zážitek? Co je na cestě překvapilo? A co je láká na cestách sever? Užijte si ochutnávku jejich epického vyprávění, které se chystá už 25.3. v letenském Biu OKO.

DENISA KRÁSNÁ: Příběhy žen z řek, skal a nebe
Adrenalin

DENISA KRÁSNÁ: Příběhy žen z řek, skal a nebe

Nebojí se balancovat stovky metrů nad zemí, ani překonávat vlastní limity. Česká highlinerka Denisa Krásná sdílí příběhy plné odvahy, dobrodružství a nečekaných výzev. V rozhovoru prozrazuje, co se naučila od žen z celého světa, jaké šílené momenty zažila při natáčení v Amazonii a proč byste si rozhodně neměli nechat ujít její přednášku v BIO | OKO. Připravte se na silné příběhy, adrenalin a pořádnou dávku inspirace! A možná se ukáže, že balancovat v životě je někdy podobné jako na lajně vysoko nad zemí.

LUKÁŠ SYNEK: Nejkrásnější treky Peru 
Cestovatelé 21. století

LUKÁŠ SYNEK: Nejkrásnější treky Peru 

Kde v Peru naleznete ty nejlepší treky? Peruánské pohoří Cordillera Huayhuash, kde ještě před pár lety řádili banditi, dnes patří k pokladům vysokohorské turistiky. Náročný trek kolem tohoto horského masivu měří asi sto kilometrů a téměř každý den překonává vysoké sedlo šplhající k 5000 metrů. Vydejme se na cestu s cestovatelem Lukášem Synkem, který bude nejen o tomto treku vyprávět 5.2. v letenském kině Bio Oko.

Marie Lollok Klementová: Nepál a první sedmitisícovka  
Cestovatelé 21. století

Marie Lollok Klementová: Nepál a první sedmitisícovka  

Když někdo řekne „Děvče z hor,“ většinou tím myslí Marušku. Horskou průvodkyni s mezinárodní licencí UIMLA a instruktorku rakouského Alpenvereinu. Má dvě děti, foťák na krku, batoh na zádech a většinu roku tráví cestováním po horách – ideálně co nejvíc ve vertikálním směru. K loňským narozeninám si Maruška přála horu. Výstup na svoji první sedmitisícovku. Co tomu předcházelo a jak se vystup podařil?

Jana Račanová: PCT aneb procházka americkou divočinou
Cestovatelé 21. století

Jana Račanová: PCT aneb procházka americkou divočinou

Jana Račanová, milovnice přírody a dálkových trailů, si splnila sen – prošla 4200 kilometrů dlouhou Pacifickou hřebenovku. Jaké to je čelit sněhovým bouřím v poušti, zdolávat nejvyšší kontinentální horu USA a potkávat inspirativní lidi, kteří vám změní život? O tom bude Jana vyprávět 14.1. v letenském kině BIO | OKO ve své přednášce, při níž nás vezme na dobrodružství plné nečekaných zvratů, nezapomenutelných setkání a příběhů z americké divočiny.

Ondra Brambus: Batoh plný dobrodružství aneb trekování natěžko
Cestovatelé 21. století

Ondra Brambus: Batoh plný dobrodružství aneb trekování natěžko

Dobrodruh, horský průvodce i dvorní meteorolog expedic do nejextrémnějších míst naší planety. Má za sebou řadu horolezeckých výstupů. Ondrova strategie při cestách do hor je jednoduchá a dost se pronese. Bere si s sebou všechno. Ze svého stolitrového batohu tahá předměty jak kouzelník králíky z klobouku, a tomu odpovídá i smích spolucestovatelů a kolemjdoucích. Je lepší trekovat s batohem pod 7 kg nebo přes 30 kg? A co všechno nosí Ondra v batohu? I o tom bude vyprávět 14. ledna v pražském kině BIO | OKO.

Eva Schrollová: Sama 3000 km po Te Araroa a ještě dál 
Trekování v horách

Eva Schrollová: Sama 3000 km po Te Araroa a ještě dál 

Její dobrodružná cesta přes Nový Zéland a Jižní Pacifik by vydala za tři. Jižní Ostrov přešla s blížící se zimou sama pěšky po Te Araroa (1300 km), Severní Ostrov projela po též trase na kole (1700 km). A protože jí to nestačilo, stopla si plachetnici a přeplula 2 300 námořních mil Jižním Pacifikem. O své neuvěřitelné cestě bude vyprávět už 12.listopadu v letenském kině BIO OKO v rámci cestovatelského cyklu Diáky.

Monika Benešová: Sama až na Mount Everest
Trekování v horách

Monika Benešová: Sama až na Mount Everest

Jako jediná Češka letos a čtvrtá Češka v historii zdolala nejvyšší horu světa Mount Everest. Ačkoli dle svých slov není horolezkyně, přípravě na výstup věnovala dlouhých 10 let. Co všechno taková expedice obnáší? Co bylo nejtěžší a co chystá příště?

ROZHOVOR: Jakub Šolc – Dálkové treky v Alpách  
Cestovatelé 21. století

ROZHOVOR: Jakub Šolc – Dálkové treky v Alpách  

Fyzický geograf, milovník hor a vodních toků, dálkových trailů a ultralehké výbavy na treky, kterou testuje pro Pod 7 kilo. Po českých a evropských stezkách nachodil za posledních sedm let 12 000 km. Absolvoval například trojnásobný přechod Pyrenejí (3x 800+ km), přechod alpského oblouku (2 050 km), Via Dinarica Trail ze Slovinska až do Severní Makedonie (1 620 km) a řadu dalších kratších treků. Pracuje a žije na cestě ve svém obytném autě, kterému říká Felix, a jeho přednášky o cestách jsou tak inspirativní, že by člověk nejradši vyrazil na cestu rovnou z kina.

Matěj Bernát: Když se zubař podívá horám na zoubek 
Adrenalin

Matěj Bernát: Když se zubař podívá horám na zoubek 

Jako první Čech a třetí nejmladší muž dokončil projekt 82 × 4000, tj. vystoupal na všech 82 alpských čtyřtisícových vrcholů. To zaujalo Máru Holečka natolik, že ho s sebou vzal na Sura Peak. Vznikl z toho prvovýstup severozápadní stěnou a cesta nazvaná Simply Beautiful. Matěj je zubař, a ještě navíc provozuje obchod se sportovním vybavením. Kde na to všechno bere čas?