Arabistka, íránistka, milovnice seriálu Simpsonovi, hlavou v oblacích, srdcem v Orientu. Lenku často potkáte jako průvodkyni na zájezdech, přednášející na cestovatelských akcích a teď také jako redaktorku HedvabnaStezka.cz.
Je autorkou knihy Saharské příběhy a její cestovatelské zážitky a příběhy můžete sledovat na FB (Svět islámu pro začátečníky) nebo na jejích stránkách, www.lenkahrabalova.cz.
Vydejme se spolu do neznámého kraje, který má nádherné hory, sytě zelená políčka, barevné karnevaly i zachovalá středověká městečka.
V době, kdy mnozí, i hodně dobrodružní cestovatelé tvrdí, že rok 2020 je cestovatelsky mrtvý rok, Tomáš ukazuje pravý opak. V době nejtvrdší peruánské Covid krize (jež trvala sedm měsíců, od 16. 3. 2020 do 5. 10. 2020) se svým kamarádem (coby dva gringos) projel stopem dvě třetiny země. Od začátku roku 2020 až do druhé třetiny listopadu se Tomáš pohyboval po Peru, před několika týdny se objevil na znovuotevřeném, liduprázdném Machu Picchu a aktuálně se před pár dny vrátil na Vánoce ke své rodině v Praze. Po Novém roce prý frčí dál…
Zasněžené štíty, pod nimiž můžete svištět prašanem i po sjezdovkách, vydat se na procházky zimními horami, odpočívat ve wellness a zkoušet tyrolskou gastronomii. Přinášíme vám celkem 5 tipů na lyžařské oblasti v Jižním Tyrolsku a v každém pak pěkné ubytování nabízející pohodlí, bezpečí a klid i v aktuální situaci.
Keňa je další z afrických zemí, které své brány otevřela cestovatelům i v covidové době. O tom, jaké to je cestovat opuštěnými národními parky i prázdnými plážemi jsme si povídali s Vojtěchem Lokšou z CK Adventura.
Už se vám někdy stalo, že jste přišli na památku zapsanou na seznamu UNESCO, a byli jste tam jediní? Nám se to v minulých třech týdnech stalo hned několikrát. A věřte mi, že je to nádherný pocit…
O svých cestách do Afriky píše ve své nové knize Lenka Hrabalová. Přinášíme vám jeden její příběh o výpravě do pouště.
Z pohledu průvodce byla letošní sezóna katastrofální. To asi nepřekvapí nikoho. Co by ale překvapit mohlo je to, že totálně největší klid a pohodu jsme si užili v Albánii. V zemi daleko na Balkáně, která je stále opředená řadou mýtů a negativních představ. A přitom tak zbytečně!
Příprava cesty byla náročná a napínavá jako ostatně příprava jakékoli cesty v těchto časech s tím rozdílem, že u zájezdu si nelze říct zítra pojedeme kam se dá, ale se změnou je nutný souhlas všech účastníků a garance pojišťovny, že v dané zemi zrovna platí pojištění léčebných výloh (většina pojišťoven toto vylučovala v „červených“ zemích aniž by to klienti tušili).
Senegal můžeme rozdělit mnoha způsoby. Etnicky, jazykově, kulturně, nábožensky, ekonomicky i geograficky. Také ho ale můžeme rozdělit pomocí červené linky, kde se pohybují cizinci.