Na cestování není nikdy příliš brzy ani pozdě. Pokud ve vás fotografie neznámých míst z různých koutů světa nebo cestopisné dokumenty v televizi vyvolávají příjemné šimrání, je čas, abyste sami taky někam vyrazili.
Tohle je web o nezávislém cestování, a tak zde zřídka narazíme na člověka, jenž by vychvaloval dovolenou s cestovní kanceláří. Shodou okolností se mi letos dostalo příležitosti ochutnat masového turismu v jeho nejčistší podobě: v hotelu v Hurghadě.
Už víte, které z 54 soutěžících projektů měly štěstí a získaly podporu Expedičního fondu? Proč jsou zakladatelé fondu v depresi?
Rekordních 54 cestovatelských projektů se uchází v 3. kole soutěže Expedičního fondu o finanční a materiální podporu. Nyní má komise čas na jejich vyhodnocení. Mezi vítěze má rozdělit celkem 224 tisíc koru. Okomentujte i vy soutěžící projekty.
Stanislav Miller si z podzimního kola soutěže o podporu Expedičního fondu odnesl zvláštní cenu: 1000 litrů použitého oleje z restaurace Klubu cestovatelů Karavanseráj. Co s ním bude dělat?
Celkem devět z 23 přihlášených projektů získalo podporu v podzimním kole soutěže Expedičního fondu. Vítězové si ceny převzali v sobotu při slavnostním vyhlášení na Cestovatelském festivalu v Praze.
Z pozvání do místní rodiny má každý cestovatel radost. Ale je to opravdu vždy tak skvělé? A má člověk právo po překročení určité míry pohostinnost odmítnout?
V létě vyráží na cesty největší počet Čechů. Vydáváme se na stále rozmanitější místa. Mnozí si však zapomínají vzít dobře vybavenou lékárničku, jež nám v nesnázích může zachránit život – či jen ušetřit pár nepříjemných okamžiků.
Čtyři cestovatelské projekty získaly finanční příspěvek Expedičního fondu zřízeného Hedvábnou Stezkou a Klubem cestovatelů. Vítězové si mezi sebou rozdělí 26 481 korun.
Indonésie je muslimská země, a proto v tamních městech musíte obvykle dlouho pátrat, než natrefíte na obchůdek s alkoholem. Na venkově je tomu trochu jinak. Tam lze snadněji dostat různé druhy lokálních alkoholických nápojů, stačí o ně projevit zájem.